Dalga Duvar Bandının Üretime Katkıları

Yağlı tip trafoların önemli bir parçası olan dalga duvar artık fabrikamızda üretilmektedir. 2020 yılı başında Timsan fabrikamıza kazandırdığımız dalga duvar bandıyla üretimde bütünlüğü sağlamış olduk.
Dalga duvar bandının üretimimize kattığı bir diğer katma değer, üretim süremizin kısalmasıdır. Bir trafonun üretim süresi gücüne göre değişmekle birlikte trafonun dalga duvar parçasının aynı fabrikada üretimi, süreyi %20’e kadar kısaltmaktadır. Böylece müşterilerin taleplerine daha hızlı yanıt vermemizi sağlamaktadır.
Dalga duvar bandının bir başka katkısı trafo üretim hata payını ciddi anlamda düşürmesidir. Oluşabilecek üretim hatalarının önlenmesine daha hızlı müdahale edilmesidir.
2017 yılında kapsamlı bir değişiklik yapan Timsan, çehresini yenilemekle birlikte, sonraki dönemlerde aldığı yeni makinelerle de üretime önemli katkılar sağlamıştır.
Belli başlı yeni makinelerimiz dalga duvar bandı, kaynak robotları, lazer kesim makineleri, tam otomatik boyama bandı gibi makineler olmuştur.
Müşterilerimizin değişen trafo standartları karşısında daha az kayıplı trafo talep etmekteler. Bunları karşılamak için Timsan Transformatör işletmesi trafo üretiminde yüksek teknolojik tam otomatik makinelerle üretim yapma hedefini gerçekleştirmektedir.
Bünyesinde çalıştırdığı deneyimli ve uzman ekibiyle de Timsan dünya çapında bir trafo üreticisi konumundadır.

Dalga Duvar Bandının Üretime Katkıları