Fransız Elektrik Devi ENGIE Grubunun TİMSAN’ı ziyareti

23 Ağustos 2019 Tarihinde şirketimizi ziyaret eden Fransız Elektrik Devi, ENGIE Grubundan yetkilililer önce kendi şirketleri hakkında bir sunum yaptılar. Orta ve yüksek gerilim trafo tedariği için bizimle temas kuran Grup, yaptıkları sunumda özellikle trafo tedariklerini Avrupa’da temin ettiklerini fakat bir bölümünü aktif kaliteli üretim yaptığına inandıkları Avrupa dışı ülkelerden de temin etmek istiyorlardı.

66 Milyar Euro bütçeye sahip olan ENGIE Grubu Elektrik Enerjisi konusunda birçok dev projelere imza atmaktalar. Grubun en önemli stratejisi dönüştürülebilir, çevreye en az zarar veren enerji üretimine geçiş yapmaktı. Nükleer enerji ve fosil yakıtlardan elde edilen enerji üretimlerinden aşama aşama uzaklaşmayı planlıyorlardı.  

Grubun Yetkililerine bilgi veren Satış Danışmanımız Muharrem BOZAT, Timsan Trafo Firmasının kuruluş tarihini ve gelmiş olduğu son aşamayı anlattı. 2017’den sonra yapmış olduğumuz yenilikleri, aktif profesyonel bir yönetim anlayışıyla yapmış olduğumuz üretimimiz hakkında bilgi verdik.

Sunumların ardından fabrikamızı gezdik. Modern fabrikamızı çok beğenen yetkililer, fabrikamızı büyütme çalışmalarımıza tanık oldular.

Günübirlik seyahatlerinde Malatya ili hakkında da bilgi alan grup yetkilileri, günsonunda Batalgazi İlçesini gezme fırsatı buldular. Şehrimizin yeşil, sakin ve güzel bir şehir olduğunu ve Battalgazi İlçemizdeki tarihi eserleri de çok beğendiklerini ifade ettiler.

ENGIE Grubu yetkilileri gezilerinin sonunda Fransa’ya döndüklerinde not etmiş oldukları ve gözlemledikleri bilgiler ışığında Timsan’la birlikte çalışmak isteyebileceklerini bildirdiler.

Fransız Elektrik Devi ENGIE Grubunun TİMSAN’ı ziyareti