Kuzey Irak Elektrik Bakanıyla Görüşme

Kuzey Irak Elektrik Bakanıyla Görüşme

İhracatının önemli bir kısmını Kuzey Irak’a yapan Timsan Transformatör, 24-29 Ağustos tarihlerinde Irak’a iş gezisi yaptı. Bu gezi de Timsan Yetkilileri Kuzey Irak Bölgesi Elektrik Bakanıyla görüşme imkanı buldu. Sayın Bakan’a fabrikamızla ilgili bilgi verildi ve broşürler takdim ettik.

 

Görüşmede Bakanlığın verdiği bilgide ‘bölge elektrik üretiminde ve dağıtımında yüksek yatırımlar yapıldığını, enerjinin bölgenin kalkınması için hayati önem taşıdığının altı çizildi. Enerji üretimi ve dağıtımı konusunda bölgeye en yakın ülke olan Türkiye’den ürün ve teknoloji bakımından yatırımlar beklendiği, bölgenin kalkınmasının Türkiye’nin istikrarına katkı sağlayacağı dile getirildi.

 

Kuzey Irak Bölgesi Timsan Transformatör bayiliğini yapan firmayla birlikte Bakanla görüşmenin ardında Bölgedeki elektrik şirketleri ziyaret edildi. Üretmiş olduğumuz trafoların çalışma performansları konusunda bilgi alındı. Kuzey Irak’a ürettiğimiz trafoların çok verimli çalıştığı ve sorun yaşamadan elektrik dağıtımına hizmet ettiğini memnuniyetle gözlemledik.

 

Bu gezi süresince, Irak’ın güneyine yapmış olduğumuz ihracatın istenilen düzeye gelmesi için ne gibi adımlar atılması gerektiği konusunda saha çalışması yapma imkanı bulundu.

Kuzey Irak Elektrik Bakanıyla Görüşme