Covid-19 Salgınında Timsan Transformatör de Üretime olan Yaklaşım

Aralık 2019 Tarihinde Çin’in Wuhan Kentinde başlayan ve 2020 yılı başında bütün dünyaya yayılan Covid-19 virüsü sanayi üretimini de olumsuz yönde etkiledi.
Virüsün Türkiye’de görülmesi sonrasında Timsan yönetimi konuyla ilgili personeli bilgilendirmiş ve gerekli önlemleri almaya başlamıştır.
Önlemlerin başında tüm personele maske dağıtılmış ve fabrikanın tüm bölümleri ilaçlanıp dezenfekte edilmiştir. Fabrikanın girişlerine salgın talimatları asılmıştır. Personeller arası sosyal mesafenin korunması için gereken tedbirler alınmıştır.
Koronavirüs salgını süresince hammadde tedariki yapılan firmalardan mal sevkiyatında yaşanan gecikmeler sonucu trafo üretiminin aksamasını önlemek için gereken özen gösterilmiştir.
Özellikle pandemi salgınında sanayi sektöründe daralma dünya ekonomisini doğal olarak insanların ekonomik gücünü olumsuz etkilemiştir. Timsan bu olumsuz koşulları daha iyiye dönüştürmek için üretimine pandemi boyunca ara vermemiştir.
100 yılda bir görülen bu denli büyük bir salgın doğal olarak bütün üretim kalemlerinde, hizmet sektöründe aksamalara sebep olmuştur. Timsan bu aksamaları minimize etmek için gerekli çabayı göstermiştir.
Sağlık Bakanlığının çeşitli kontrollerinde Timsan tam not almıştır.

Covid-19 Salgınında Timsan Transformatör de Üretime olan Yaklaşım