Timsan Transformatör Fildişi Sahillerinde

2020 yılı Ocak ayının son haftasında, Fildişi Sahilleri elektrik dağıtım ve güç trafoları pazarını daha yakından incelemek üzere, TİMSAN Satış Pazarlama biriminden Sayın Muharrem BOZAT, Şirketimiz adına iş gezisi yapmıştır.

 

İhracatının büyük bir bölümü tarıma dayalı olup, sanayi ürünlerinin çoğunu ithal eden Fildişi Sahilleri, Batı Afrika’da gelişmekte olan ülkelerin başında gelmektedir.

 

Liman şehri olan Fildişi Sahilleri’nin başkenti Abidjan’da yaptığımız temaslarda, daha fazla üretim yapmak ve ekonominin daha fazla gelişmesi için sanayi ürünleri ithalatına ihtiyaçları olduğu tespit edilmiştir.

 

Gezimizin üçüncü günü Fildişi Sahilleri Elektrik İdaresi Kurumuna (CEI) yapmış olduğumuz ziyarette çok sıcak karşılandık. Türkiye'den, bu kadar uzak bir yerden, gelip kurumu ziyaret etmemiz son derece mutlu etti. Bu ziyaretimizde, Türk iş adamlarının ülkede inşaat sektöründe yatırım yaptıkları, fakat sanayi ürünleri temininde hala yeteri kadar paya sahip olmadığı dile getirilmiştir. Ürünlerimiz hakkında bilgi alan kurum yetkilileri, ortalama 35 derece sıcaklığa ve yüksek neme sahip olan ülke ikliminin dayanıklı elektrik trafolarına ihtiyaç duyduğunu ve Timsan Transformatör fabrikasında üretilen kaliteli ve yüksek teknoloji ürünlü trafoların elektrik dağıtımında iyi bir çözüm olacağı kanısına vardılar.

 

Uzun bir Lagun’e (içdeniz) , adalara ve yarımadalara sahip olan Abidjan, doğal güzellik bakımından eşi benzeri olmayan şehirlerden biri. Kültürel zenginliği yanı sıra son on yılda gelişmeye ve büyümeye odaklanmış bir ülke görünümünde. Yıllık %7 büyüme hızı nüfusun büyük bir bölümünü oluşturan gençlere iş imkânı sunacaktır.

 

Orta doğu, Hindistan ve Çin’den gelen iş adamlarının yatırım arayışı içinde olduğu Fildişi Sahilleri Türk İş dünyası için de büyük imkanlar sunmaktadır.

 

Timsan Transformatör Fildişi Sahillerinde